Dotychczas projekcjom konkursowym towarzyszyły spotkania twórcami, które w dużej mierze odbywały się w klubie festiwalowym w kinie Marzenie.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, sytuacja pandemiczna, a co za tym idzie - rygory sanitarne - wymusiła na nas, jako organizatorów, zmianę formuły spotkań, które będą miały odmienny niż dotychczas charakter.
Z twórcami będziemy się łączyć on-line bezpośrednio po filmach konkursowych, tak by widzowie mieli okazję te osoby zobaczyć na dużym kinowym ekranie i posłuchać rozmów, które moderować będą w Marzeniu Katarzyna Borowiecka, Kuba Armata, Ryszard Jaźwiński.
Na kinowym ekranie goscić będziemy aktorki Sandrę Drzymalską, Annę Moskal, Weronikę Rosati, aktora Piotra Trojana, reżyserów: Macieja Bochniaka, Piotra Domalewskiego, Jana Holoubka, Magnusa von Horna, Tomasza Jurkiewicza, Marka Lechkiego, Dawida Nickela, Mariusza Wilczyńskiego, producenta Mariusza Włodarskiego, reżyserów krótkich metraży: Anetę Bussold, Zuzannę Grajcewicz, Agnieszkę Nowosielską, Antonio Galdameza, Bartosza Kozerę, Tomasza Śliwińskiego.
Harmonogram spotkań znajduje się w PROGRAMIE 35. TNF
Katarzyna Borowiecka – dziennikarka głównie filmowa. Głównie, bo opowiada także o serialach, komiksach i książkach. Przez 13 lat w radiowej Trójce, gdzie prowadziła między innymi nagrodzoną MediaTORem audycję ABCpopkultury i Klub Trójki. W Canal+ była gospodynią magazynu Aktualności Filmowe. Teraz w Radiu 357 gra muzykę filmową w Ścieżce Dźwiękowej i rozmawia o kinie w Ekranizacji. Prowadzi Netflix Studio na YT oraz autorski podcast o popkulturze, czyli POPcast.
Ryszard Jaźwiński – dziennikarz, obserwator, juror, moderator spotkań z filmowcami, a ostatnio nawet DJ na wielu festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. Sporą część życia spędza w kinie. W radiowej Trójce już od 30 lat. Od 1997 roku jest autorem audycji „Trójkowo, filmowo”, trzykrotnie nominowanej do prestiżowej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wreszcie uhonorowanej Nagrodą w 2010 roku. Od wielu lat związany z Tarnowską Nagrodą Filmową.
Kuba Armata – z urodzenia Krakus, z zamieszkania Warszawiak, od lat związany z tarnowskim festiwalem, od roku współpracownik etatowy TCK jako specjalista ds filmu. Prywatnie wielki miłośnik kina, piłki nożnej i squasha. Przedstawiciel młodego pokolenia krytyków filmowych, współtwórca i prelegent tarnowskiego cyklu filmowego „Cinemarzenie - Dobre Kino w Marzeniu”, w którym prezentuje i opowiada o filmach z wielką pasją. Dziennikarz filmowy. Pisze m.in. dla „Dziennika Gazety Prawnej”, „Kina”, „Magazynu Filmowego” czy Wirtualnej Polski. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI i programer dwóch międzynarodowych festiwali filmowych. Od tego roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Tarnowskiej Nagrody Filmowej.